NARZĘDZIA PDR

Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania

Naprawa samochodu po gradobiciu w dzisiejszych czasach jest o wiele łatwiejsza i nie sprawia tylu kłopotów. Jest również o wiele tańsza niż jeszcze kilka lat temu. Bardzo popularną techniką stosowaną do usuwania wgnieceń bez konieczności lakierowania jest technika Paintless Dent Removal- w skrócie PDR. Zaletami tego systemu jest między innymi brak konieczności szpachlowania i lakierowania wgnieconych elementów, nie ma konieczności wymiany elementów oraz brak uszkodzeń warstwy ochronnej. W miejscach niedostępnych od wewnątrz (wzmocnienia, profile zamknięte) stosuje się metodę pullingu. W tej metodzie wgniecenia usuwane są od zewnątrz poprzez wyciąganie przyklejanych do powierzchni lakieru plastikowych lub aluminiowych adapterów. Celem takiego działania jest usunięcie uszkodzenia w 100%. Ugięcia które wystąpiły na wzmocnieniach, rantach, załamaniach blachy lub przy których wystąpiło trudno usuwalne rozciągniecie czy zagięcie blachy, skutecznie można zredukować doprowadzając powierzchnię do stanu jak najbliższego temu sprzed wystąpienia uszkodzenia, bez szpachlowania i lakierowania.

Tekst alternatywny

Najważniejsze korzyści technologii

,,PDR” to o połowę niższe koszty naprawy w porównaniu do tradycyjnej metody lakierniczo-blacharskiej oraz brak spadku wartości samochodu spowodowanym nową powłoką lakieru. Technologia PDR pozwala na wykonanie naprawy o 80% szybciej w stosunku do naprawy tradycyjnej. Proces przywracania pierwotnego kształtu przeprowadzany jest przy użyciu specjalistycznych narzędzi, dzięki którym deformacja jest likwidowana. Wgniecenie stopniowo i precyzyjnie wypychane jest od wewnętrznej strony uszkodzenia, specjalistycznymi narzędziami wprowadzanymi w dostępne szczeliny lub otwory technologiczne, dzięki czemu nie zostaje naruszona oryginalna powłoka lakieru. Naprawiając uszkodzony element tradycyjnymi metodami istnieje ryzyko, iż po malowaniu będzie miał inny odcień. Stosując technologię PDR masz pewność, że zostanie zachowany oryginalny kolor, a blacha, nie zostanie obciążona szpachlą.

Tekst alternatywny Tekst alternatywny

Korzyści technologii PDR:

USUWANIE WGNIECEN BEZ LAKIEROWANIA:        USUWANIE WGNIECEŃ TRADYCYJNĄ METODĄ:

  • WARTOŚĆ AUTA NIE ULEGA ZMIANIE                                • UTRATA WARTOŚCI AUTA 10%

  • CZAS REALIZACJI DO 80% SZYBCIEJ                                • CZAS REALIZACJI 2-3 RAZY DŁUŻSZY

  • KOSZTY DO 80% TANIEJ                                                          • KOSZTY 2-3 KROTNIE WIĘKSZE


Oferujemy Państwu narzędzia PDR najwyższej klasy, które nie zawiodą podczas prowadzenia napraw. Wszystkie oferowane przez nas narzędzia wykonane są z najlepszych materiałów i z najwyższą precyzją. U nas mają Państwo możliwość zakupu całego kompletu narzędzi, bądź pojedynczych elementów.

Tekst alternatywny Tekst alternatywny


Serdecznie zachęcamy Państwa do kontaktu z nami w celu uzyskania bliższych informacji.